Kalendarz wydarzeń
Aktualności 2016 | Łódź
Dodał: |
Aktualizacja: |

Łódź - ul. Piotrkowska / fot.: ROTWŁ / źródło: http://www.rotwl.pl/lodz_w_obiektywie,1408,0,0.html

Witaj w Łodzi!

Wiemy, że nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, masz dużo pytań i wątpliwości. 

Na tej stronie postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące pobytu w Łodzi: legalizacji pobytu, wynajmu mieszkań, opieki zdrowotnej, tłumaczeń. Jeżeli masz jakieś pytania - pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

NUMERY ALARMOWE W POLSCE:

Z telefonu stacjonarnego:
999 pogotowie
998 straż pożarna
997 policja
981 pomoc drogowa
986 straż miejska

Dzwoniąc z telefonu komórkowego należy wybrać dodatkowo numer kierunkowy miasta, na przykład: 48 999, żeby połączyć się z pogotowiem w Łodzi.

Połączenia z numerami alarmowymi są bezpłatne. Na numery alarmowe można również zadzwonić z budek telefonicznych.

Ogólny numer alarmowy, bez podawania numeru kierunkowego: 112. Operator przekieruje rozmowę lub zgłosi zdarzenie do odpowiedniej służby ratunkowej.

W wyjątkowo poważnych sytuacjach należy skorzystać z bezpośredniego numeru jednostki ratowniczej (999 pogotowie, 998 straż pożarna, 997 policja).

 

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.