Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

NA SPACER

Parki: w Łodzi można spacerować po wielu parkach. Pełną listę parków można znaleźć tutaj: http://www.zielonalodz.pl/index.php?strona=zielenmiejska#zestawienie

Na dłuższą wycieczkę warto wybrać się do Lasu Łagiewnickiego, kompleksu leśnego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – rowerzyści, rodzice / opiekunowie z małymi i starszymi dziećmi, seniorzy. Do Parku Łagiewnickiego można dojechać tramwajem (nr 3, do pętli WYCIECZKOWA) lub autobusem (linii 51A, do pętli ŁAGIEWNIKI).

Park Poniatowskiego – usytuowany dogodnie w pobliżu centrum miasta (oraz Dworca Łódź-Kaliska), świetne miejsce na popołudniowy spacer. Plac zabaw, tor przeszkód dla rowerzystów, wygodne ścieżki do jazdy rowerem, na rolkach lub na hulajnodze. Dodatkową atrakcją dla dzieci są mieszkańcy parku: wiewiórki i kaczki.

Park Matejki – niewielki park usytuowany przy Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Jedyny w Łodzi park w stylu francuskim! Park jest zamykany na noc, zimą (od 1 października do 31 marca) jest otwierany w godz. 6.00-20.00, a w pozostałym okresie w godz. 6.00 -22.00 

Park 3 Maja - http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_3_Maja_w_%C5%81odzi

Park Helenów - http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Helen%C3%B3w_w_%C5%81odzi

Park na Młynku - http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_na_M%C5%82ynku_w_%C5%81odzi

Park na Zdrowiu - http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_na_Zdrowiu . W skład kompleksu leśno-rekreacyjnego wchodzą, oprócz parku:

- ogród zoologiczny - http://www.zoo.lodz.pl/

- ogród botaniczny - http://www.botaniczny.lodz.pl/ (czynny od 1 kwietnia do 31 października)

- park rozrywki (lunapark)

Park Źródliska.- http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_%C5%B9r%C3%B3dliska_w_%C5%81odzi

Palmiarnia  - w Parku Źródliska usytuowana jest Palmiarnia Ogrodu Botanicznego. Więcej informacji, godziny otwarcia i cennik biletów do palmiarni: http://www.botaniczny.lodz.pl/palmiarnia.html

ŁÓDZKA KARTA DUŻEJ RODZINY

UWAGA: Ważna informacja dla mieszkających w Łodzi rodzin z trojgiem lub więcej dzieci: w Łodzi funkcjonuje Łódzka Karta Dużej Rodziny. Więcej informacji: http://uml.lodz.pl/miasto/lodzka_karta_duzej_rodziny/

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.