Dodał: |
Oceń: 0 0

Mieszkasz w Łodzi lub innej miejscowości województwa łódzkiego? Pracujesz, studiujesz, jesteś zamężna z Polakiem / żonaty z Polką? 

TO JEST STRONA DLA CIEBIE :) 

Naszą ideą jest stworzenie internetowej platformy informacyjnej dla migrantów. Strona dostępna w wielu wersjach językowych ma kompleksowo odpowiadać będzie na potrzeby przybywających do Polski (a w szczególności do Łodzi lub innych miejscowości województwa łódzkiego) obcokrajowców w przystępny sposób przedstawiając:

  • kwestie formalne i prawne związane z pobytem w Polsce,
  • instrukcje dotyczące załatwiania spraw w lokalnych instytucjach,
  • praktyczne wskazówki na temat różnych aspektów życia codziennego w danym mieście.

Jednocześnie platforma ma sprzyjać współpracy i wymianie idei między osobami zainteresowanymi (zawodowo i/lub osobiście) tematyką migracyjną – innymi słowy ma stanowić przestrzeń komunikacji między migrantami, organizacjami pozarządowymi, pracownikami instytucji publicznych i badaczami zajmującymi się problematyką migracji.

Cel i misja przedsięwzięcia to ułatwienie migrantom funkcjonowania w naszym kraju poprzez zapewnienie im wygodnego i szybkiego dostępu do wszelkich przydatnych informacji oraz - co za tym idzie – aktywizowanie cudzoziemców i wzmacnianie ich partycypacji w życiu publicznym. Zamierzonym efektem jego działania są poinformowani, zintegrowani i aktywni migranci oraz sprawna, dynamiczna dyskusja ekspertów.

lodz.info-migrator.pl jest jedną z odsłon ogólopolskiej wielojęzycznej platformy info-migrator.pl. Więcej informacji [TUTAJ].