Dodał: |
Oceń: 0 0

Joanna Paliwoda Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nazywam się Joanna Paliwoda. Studia antropologiczne wyczuliły mnie na sytuację mniejszości, a wyjazdy zagraniczne z malutką córką uświadomiły, że bez życzliwej pomocy "tubylców" nie poradziłabym sobie z zakupem biletów na pociąg, zrobieniem badań lekarskich czy innymi sprawami życia codziennego (z którymi przecież bez problemu radziłam sobie w moim kraju).

W 2011 roku niedaleko Łodzi otwarty został ośrodek dla cudzoziemców ubiegających się o status uchodźcy; początkowo udzielałam się tam jako wolontariuszka, z czasem udało się nawiązać współpracę z organizacjami i zacząć wspierać cudzoziemców, ale też i Polaków, którzy pracują z cudzoziemcami (jak choćby nauczyciele, pracownicy powiatowych centrów pomocy rodzinie, urzędnicy). 

Łódzką stronę ogólnopolskiej platformy info-migrator zaczęłam prowadzić w 2014. 

CHCESZ NAPISAĆ ARTYKUŁ DLA CUDZOZIEMCÓW W ŁODZI / WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM, PODZIELIĆ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM, ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA JAKIEŚ ZAGADNIENIE?

ORGANIZUJESZ WYDARZENIE DLA CUDZOZIEMCÓW? A MOŻE CHCESZ ZORGANIZOWAĆ SPOTKANIE, DYSKUSJĘ, IMPREZĘ I SZUKASZ SPOSOBÓW DOTARCIA DO INNYCH MIGRANTÓW W ŁODZI?

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na facebooku: https://www.facebook.com/infomigratorlodz/

Więcej informacji o redakcji info-migrator: http://www.info-migrator.pl/informacje-o-stronie/redakcja

 Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.