Dodał: |
Oceń: 0 0

Joanna Paliwoda Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nazywam się Joanna Paliwoda. Studia antropologiczne wyczuliły mnie na sytuację mniejszości, a wyjazdy zagraniczne z malutką córką uświadomiły, że bez życzliwej pomocy "tubylców" nie poradziłabym sobie z zakupem biletów na pociąg, zrobieniem badań lekarskich czy innymi sprawami życia codziennego (z którymi przecież bez problemu radziłam sobie w moim kraju).

W 2011 roku niedaleko Łodzi otwarty został ośrodek dla cudzoziemców ubiegających się o status uchodźcy; początkowo udzielałam się tam jako wolontariuszka, z czasem udało się nawiązać współpracę z organizacjami i zacząć wspierać cudzoziemców, ale też i Polaków, którzy pracują z cudzoziemcami (jak choćby nauczyciele, pracownicy powiatowych centrów pomocy rodzinie, urzędnicy). 

Łódzką stronę ogólnopolskiej platformy info-migrator zaczęłam prowadzić w 2014. 

CHCESZ NAPISAĆ ARTYKUŁ DLA CUDZOZIEMCÓW W ŁODZI / WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM, PODZIELIĆ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM, ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA JAKIEŚ ZAGADNIENIE?

ORGANIZUJESZ WYDARZENIE DLA CUDZOZIEMCÓW? A MOŻE CHCESZ ZORGANIZOWAĆ SPOTKANIE, DYSKUSJĘ, IMPREZĘ I SZUKASZ SPOSOBÓW DOTARCIA DO INNYCH MIGRANTÓW W ŁODZI?

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na facebooku: https://www.facebook.com/infomigratorlodz/

Więcej informacji o redakcji info-migrator: http://www.info-migrator.pl/informacje-o-stronie/redakcja